Güneş Enerjisi Endüstrisi

Güneş Enerjisi Endüstrisi

SolarEye eklentisi güneş pili üretim sürecinin her pozisyonunda hassas kontrol sağlar. Güneş pilleri, güneş pili şeritleri ve modülleri üretimi oldukça zordur. Daha fazla işlem için özel üretim aşamaları sadece iyi piller seçilmiş olarak gerçekleştirilebilir. SolarEye tek tek hücreleri  işleyerek çalışır. Pozisyon ve oryantasyon mikrometresi kesin belirlenmiş şekilde taşıma sistemi üzerine geçirilir. Bunların dışında özel komutlar EyeVision yazılımı kullanıcısı için mevcuttur. EyeSpector®4300EL bağlanılı olarak, polysantrik silikon içinde elektro-ışımaya dayalı ve önceden mikro-çatlakların farkedilmesini sağlayacak biçimde geliştirilmiştir. Özellikle bu görev için uyarlanan hassas sensörler hataların yüksek kontrastlı biçimde görünmesini sağlar. Böylece, EyeVision yazlımın özel filtre operatörü güvenilir bir hata algılamaya imkan sağlar. Hücre şeritlerinde lehimleme tellerinin çatlak ve mikro çatlaklarının tespit edilmesi daha fazla üretimden önce anında belirlenmesi açısından önemlidir. SolarEye program sadece bu görev için geliştirilmiştir.

3D Ölçüm

Akıllı kamera sistemi  EyeScan 3D  kullanıcı için üçüncü boyut işlemini gerçekleştirir.  Standart EyeVision yazılımında EyeSpector sistemleri olarak bilinmektedir, çeşitli değerlendirme komutları genişletilmiştir. Böylece, 3D ölçümleme 2D ölçme görevleri kadar basittir.

Değerlendirme sistemi üretim sırasında verimi düşüren aksaklıkları tanır . Çeşitli komut serileri, farklı görevleri yerine getirir ve sorunları ortadan kaldırılmak üzere tespit eder. Yüzey üzerinde meydana gelen çeşitli kusurlar ve diğer kusurların kesin tespiti güneş pili üretimi için de önemlidir.

Bir μ kesinlik

Yüksek çözünürlüklü kameralara dayanarak, tüm hatalar μ olarak tespit edilir. Güneş paneli üzerindeki kusurları tanır ve üretim hattının dışına tahliye edebilir ve böylece hasarlı üretim oranını düşürerek verim oranının artması sağlanabilir. Denetleme sisteminin çalışmasını sağlayan yazılım üretim sırasında karşılaşılan hata özellikleri hakkında bilgi toplayarak üretim sürecinin sürekli ve sistematik bir şekilde geliştirilmesine pozitif yönde katkı sunar. Sistem aynı zamanda düşük giderler ile maksimum hassasiyet sunmaktadır.

Sistemin tüm yenilikleri tamamen entegre edilmiş olduğundan dolayı 3D değerlendirme ve ortak bir görüntü işleme sistemi olarak kurmak oldukça kolaydır. Sistem üretimi denetlemek ve ölçüm sonuçlarını kontrol etmek için bir monitöre doğrundan bağlanabilir. Daha fazla arayüz ile örneğin Gigabit Ethernet, RS232 ya da RS485 sonuç değerleri yanı sıra görüntü verileri aktarılabilir. 3D sisteminin robotlar ile iletişimi de mümkündür ve iletişim arayüzleri üzerinden firma yazılımları SAP, ORACLE ve diğerlerine doğrudan veri transferi gerçekleştirebilir.
Dolayısı ile üretim sonuçları her yerde ve her an ulaşılabilecek şekilde tüm firmada mevcuttur.

Laserscribing Aracı

SolarEye yazılımı güneş sistemi endüstrisi için özellikle geliştirilmiş ve yüksek hızlı Lazerscribing modülü ile tamamlanmıştır.

Bu modül örneğin, çatlak ve kenar döküntüleri gibi sık sık ortaya çıkan üretim hatalarını ortadan kaldırır.