Otomotiv Endüstrisi

Otomotiv Endüstrisi

ba4891b95a

Otomobil endüstrisi ve tedarikçileri için endüstriyel görüntü işleme prosesleri olmaksızın kalite yönetimini gerçekleştirmek mümkün değildir. Görüntü işleme sistemleri proses sırasında önemli görevleri  denetleme ve görüntüleme ile gerçekleştirir.

Endüstriyel görüntüleme sistemleri kalite kontrolünde değerlendirme yaparken “iyi” ya da “kötü”, “büyük” ya da “küçük” , “doğru” ya da “yanlış” gibi kriterleri parametre şeklinde kullanırlar.  EyeVision yazılım tarafından gerçekleşen parametreleme konfigürasyon tarafından uygulanır, ki bu EyeSpector sistem tarafından da önceden bilinmetedir. Bir kere konfigürasyon gerçekleştikten sonra denetleme otomatik olarak PC kullanılmaksızın yapılabilir.

Yüzey Denetleme 

ad86a12ae5

EyeSIS yüzey denetleme sistemi kullanıcıya kompakt sistem ile entegre edilmiş yazılım sunmaktadır. Sistem özellikle alüminyum, plastik, kağıt, cam ve diğer materyallerin yüzey denetlemesi için uygun olarak tasarlanmıştır. Yüksek kaliteli bir görünümün gerekli olduğu üretimlerde kullanılmaktadır.

Kullanıma hazır sistemler üretim malzemesinin yüzeyinde çizik, çatlak, ezik, pas, kapanma ve yanı sıra test malzemelerinin kir kontrolünü sorunsuz olarak gerçekleştirir.

3D

8747df982bGörüntü değerlendirmesi 2 boyutlu olarak yetersiz kalıyorsa bu durumda 3. boyut ile çalışarak sorun çözülmektedir.

Örneğin araba tekerleğindeki bir yazıyı 2 boyutlu bir kamera ile okumak gri  ile siyah arasında ve siyah font arasındaki skala değerleri açısından önemsizdir.