İçecek Endüstrisi

İçecek Endüstrisi

İçecek endüstrisi için EyeVision Görüntüleme4c837ce540

… Şişe tipine göre şişeyi tanır ve sıralar

…  Bozuk olan şişeleri belirler ve markalanmamış olan şişeleri tespit eder

… Şişeleri özelliklerine göre tanır:

Şişe yüksekliği, çap, renk veya etiket gibi.

… OCR / OCV  algılama, şişe üzerindeki baskılı numarayı tanıma

 

Kapak kontrol

EyeVision ile saniyede 30 şise hızında denetleme gerçekleştirir. Kapağın mevcut olup/olmadığı, kapak halkasının durumu, kapak yüksekliği gibi konularda yüksek hassasiyet ile kontrol görevlerini gerçekleştirir.

b0bc84a822

 

Seviye Kontrol

EyeVision Yazılım şişelerin dolum seviyesini kontrol eder.  Her şişe ile eşleşen şişelerin olup olmadığını kontrol etmek için bir örnek şişe görüntüsü üzerinden dolum seviyesi ölçülerek görüntü ile denetleme işlevini gerçekleştirir. Dolumdan önce şişe boynu üzerinde kontrol yapılır herhangi bir noktada çatlak kontrolü de buna dahildir.

d8bffb5935

Etiket Denetimi

Etiket denetimi basit bir biçimde EyeVision yazılımı ile gerçekleştirilebilir. Etiket sadece metin olarak değil ve paketlenmiş olsa bile dil, orjinal yapı ve ölçüleri kolaylıkla tespit edilebilir. Denetim taşıyıcı bant üzerinden ürün geçerken serbestçe gerçekleşebilir.

Kontrol sırasında bant üzerinde şişe pozisyonu önemli değildir
Çevreleyici etiketlerin kontrolünü yapabilir

 

866e9a5836

 

 Şişeler için 3D

Ayrıca EyeVision yazılımı ile çeşitli 3D sensörleri kontrol etmek mümkündür ve  bir 3D-sistemi ile şişe  kontrol edebilirsiniz. Üst görünümden  kontrol, doluluk düzeyleri tespit, gibi kontroller gerçekleştirebilir.